V vrtincu vsakdanjega stresa prisluhniti sebi

Delavnice

V naglici, ki se običajno odvija v našem vsakdanu, se je velikokrat težko ustaviti in začutiti Kaj se dogaja v meni?. Vprašanje samo, pa lahko vzbuja tudi strah, Kaj bi morebiti lahko v sebi začutili? in Ali smo pripravljeni za spremembe v nas samih? Vsaka sprememba zahteva vložen trud in čas, hkrati pa tudi pomeni korak v neznano. Ob vsem tem, pa tudi ponuja upanje, da v večji meri živimo svoje življenje, ki je v skladu z nami samimi.

Vsebina: 8 delavnic
Število udeležencev: 3 do 8
Pričetek: četrtek 10.3.2022, ob 17.30 do 19.00. Delavnice se bodo odvijale ob zaporednih četrtkih.
Datum zaključne delavnice se dogovorimo na 1. srečanju.
Kraj: Šempas 29, 5261 Šempas
Prijava: valentina@psihoterapija-cigoj.si; prijave sprejemamo do petka 4.3.2022
Cena: 200 eur
Plačilo lahko poravnate v enkratnem znesku ali v dveh mesečnih obrokih (opcijo navedete ob prijavi).
Ob prijavi vam izdamo račun, ki ga poravnate do pričetka izvedbe delavnic.
Kontakt: valentina@psihoterapija-cigoj.si, TEL.: 040 799 676 (Valentina Cigoj)

foto: Urška Jerič

Sklop 8 delavnic odpira teme, kjer lahko prisluhnemo sebi ob drugemu, se samosprašujemo in iščemo svojo resnico. Delavnice ne ponujajo rešitev ali nasvetov, kako bolje živeti, vsak posameznik mora prehoditi svojo pot do večjega notranjega zadovoljstva. Dotikajo se pa vsebin, ki so v stresnem vsakdanu prisotne in aktualne pri vsakemu izmed nas.

Namen delavnic je, da ob drugemu najdemo razumevanje, podporo in moč za srečanja s samim sabo. Zgodbe drugih ljudi nas nagovarjajo, njihove izkušnje in razmišljanja, pa odpirajo vrata tudi našim osebnim zgodbam.

Srečanja so tako izkustveno naravnana. Zahtevajo osebno in aktivno vključenost posameznika, ki bo ob podanih iztočnicah in nagovorih vodij delavnic, lahko raziskoval svoje misli in občutke, ki se bodo v tistem trenutku vzbujali. Delavnice pomenijo korak k spoznavanju sebe, a vsak korak do večjega samozavedanja, je dragocen in pomemben.

Teme delavnic

1.Prisluhnem sebi in tebi

2. Čustva

3. Soočanje s stresom

4. Izgorelost

5. Jaz in moja družina

6. Bivanjska praznina

7. Živeti v tem trenutku

8. Zaključno srečanje

foto: Urška Jerič

Delavnice bosta vodili Tanja Podgornik, univ. dipl. socialni pedagog in Valentina Cigoj, univ. dipl. pedagog, specializantka psihoanalitične psihoterapije pod supervizijo.

Tanja Podgornik je leta 2002 diplomirala iz socialne pedagogike na Pedagoški fakulteti Univerze v Ljubljani in tam leta 2008 opravila defektološko dokvalifikacijo za delo z otroki in mladostniki z motnjami v duševnem in telesnem razvoju na področju, iz katerega ima opravljeno diplomo ter leta 2011 študijski program za pedagoško izpopolnjevanje iz predšolske vzgoje. Zaposlena je bila kot učiteljica otrok s posebnimi potrebami in svetovalna delavka v vrtcu. Od septembra 2020 dela kot pomočnica ravnatelja na OŠ Kozara Nova Gorica. Izkušnje ima z vodenjem delavnic za otroke in mladostnike, predavanji za starše in kolektive, petletnim vodenjem regijskega aktiva svetovalnih delavk vrtcev Goriške regije, intervizijske skupine in številnih strokovnih skupin za otroke s posebnimi potrebami. Je soavtorica inovativne knjige NTC ugank, ki jo je skupaj z Rankom Rajovićem in svojima otrokoma, ki sta knjigo ilustrirala, izdala leta 2015.